Kraki ua mbyll gojën kritikuesve të Kurtit, kujton kohën kur Rama vërsulej në pazarin territorial të Kosovës

Aktuale

Kraki ua mbyll gojën kritikuesve të Kurtit, kujton kohën kur Rama vërsulej në pazarin territorial të Kosovës

Nga: A.Morina Më: 11 prill 2021 Në ora: 09:03
Albin Kurti dhe Edi Rama

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetin e Parisit, Nezir Kraki, i ka dal në krahë Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, pas kritikave për mbështetjen e kandidatëve të VV-së në zgjedhjet në Shqipëri.

Kraki u befasua se si personat që e cilësonin normale ‘vërsulejn’ e kryeministrit Rama në pazarin territorial me Kosovës, sot e kritikojnë Kurtin për përkrahjen këtyre kandidatëve në zgjedhjet e 25 prillit.

“Për ta: Edi Rama bënte politikë vizionare per pajtimin e papritur shqiptaro-serb, edhe pse e gjitha ndodhte mbi një ide idiote të Baton Haxhiut.

Kurse Albin Kurti bën ndërhyrje në punët e brendshme të Shqipërisë”, shkroi Kraki në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Sa interesant...

Ata që e shihnin si krejt normale versuljen e Edi Rames në pazarin territorial me Kosovën, sot skandalizohen sepse Albini shpreh perkrahjen e tij për 3 kandidatë në zgjedhjet shqiptare.

Për ta:

Edi Rama bënte politikë vizionare per pajtimin e papritur shqiptaro-serb, edhe pse e gjitha ndodhte mbi një ide idiote të Baton Haxhiut.

Kurse Albin Kurti bën ndërhyrje në punët e brendshme të Shqiperise.

Të gjithë duhet të jemi pro alternativave të reja. Dhe, për të mirën e Shqipërisë dhe shqiptarëve, çdo opsion është më i mirë se Edi Rama në këto zgjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat