Personi i afërt me Rexhep Selimin reagon pas raportimeve se Kurti ka garantuar lirimin e tij me kusht

Aktuale

Personi i afërt me Rexhep Selimin reagon pas raportimeve se Kurti ka garantuar lirimin e tij me kusht

Më: 3 maj 2021 Në ora: 22:08
Rexhep Selimi

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka konsideruar se kryeministri aktual i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar në mënyrë selektive lirimin me kusht ndaj ish-eprorëve të UÇK’së që po gjykohen për krime lufte në Hagë.

I menjëhershëm ishte reagimi i, Besart Bujupi, asistent i Rexhep Selimit, i cili ka theksuar se këto raportime janë të pavërteta.

“Kjo eshte teresisht e pavertete. Kurti ka shkruar leter shume kohe me pare kur ishte vetem kryetar i LV-se”, ka shkruar ai në ‘Facebook’.

Postimi i plotë:

 

Kjo eshte teresisht e pavertete. Kurti ka shkruar leter shume kohe me pare kur ishte vetem kryetar i LV-se.

Posted by Bess Bujupi on E hënë, 3 Maj 2021
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat