Skënder Hysenit i vjen ‘goditja’ e fortë: O i mjerë, trego se ku ishit...

Aktuale

Skënder Hysenit i vjen ‘goditja’ e fortë: O i mjerë, trego se ku ishit...

Nga: P.R Më: 13 maj 2021 Në ora: 21:58
Vjosa Osmani dhe Skënder Hyseni

Ish-koordinatori nacional për dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni, përmes një postimi në facebook, ka sulmuar ashpër Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani për deklaratën e saj, se është koordinuar me kryeministrin Albin Kurti për të proceduar padinë për gjenocid kundër Serbisë.

“Për ty Zonjë kam disa pyetje: A mjafton koordinimi midis jush?!!! A jeni dakorduar që të përgatisni padinë apo ta depononi ate?!!!Nese jeni dakorduar ta depononi…?! Ku do ta depononi ate dhe si?!!!I keni përllogaritur rrjedhimet e mundëshme? A duhej të bashkëpunonit me secilin shtet para se të krekoseshit?!!! Nese nuk jeni dakorduar që ta depononi ate, pse po e gënjeni popullin e shkretë? A e kupton ti dhe ata me të cilet koordinohesh ti se cka është “politikë e ambiguitetit të qëllimshëm”.??? Ti e paske huqur fare….. Mozomakeq! Zot na ruaj nga injoranca!’’, ka shkruar Hyseni.

E ndaj tij ka reaguar ashpër veprimtari i çështjes kombëtare dhe i LDK-së, Shyqeri Azemi.

“Skënder Hyseni sot paska kritikue, injorue Presidenten, Zonjën Vjosa Osmani-Sadriu , e cila po kërkon Padi për Serbinë, për gjenocidin e bërë ndaj Popullit të pafajshëm të Kosovës! - Vërtetë injoranca e Skënder Hysenit ndaj Presidentes, Kryeministrit dhe Kryetarit të Parlamentit, të cilët po kërkojnë Padi për gjenocidin e Serbisë fashiste ndaj Popullit të pafajshëm të Kosovës, nuk paska kufi!!! - O i mjerë Skënder Hyseni, po ku ishit ju dhe klanet e juaja që nuk bëtë Padinë ndaj Serbisë gjenocidale që nga 2008-ta e gjerë më tani???”, ka shkruar Azemi, përcjellë “Bota sot”.

“- Ju Skënder Hyseni, bashkë me klanet e juaja, ishit koordinator i negociatave me Serbinë dhe asnjëherë nuk e akuzuat Serbinë për gjenocid, ndaj Popullit të pafajshëm të Kosovës!!! - Dhe tani, po injoroni, kritikoni Presidenten, Kryeministrin dhe Kryeparlamentarin, pse po kërkojnë padi ndaj Serbisë!!! - O Skënder Hyseni, trego pse po ju pengon juve dhe klanit tuaj, kjo padi ndaj Serbisë???? - A mos vallë po ju dhimbet Serbia apo ku e ke hallin???!!!”, përfundon reagimin e tij veprimtari i çështjes kombëtare dhe i LDK-së, Shyqeri Azemi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat