Javë e rëndë për shqiptarët në Slloveni, pas 19 vjeçarit, vdes edhe një 34 vjeçar nga Prizreni

Aktuale

Javë e rëndë për shqiptarët në Slloveni, pas 19 vjeçarit, vdes edhe një 34 vjeçar nga Prizreni

Nga: A.M. Më: 11 korrik 2021 Në ora: 10:23
Ilustrim

Dy shqiptarë kanë ndërruar jetë në Slloveni.

Para disa dite, Ilirijan Bytyqi (19 vjeç) ka ndërruar jetë gjatë një aksidentit në vendin e tij të punës.

Ndërkaq, të shtunën Nazif Saramati (34 vjeç) ka ndërruar jetë gjatë një aksidentit, kështu ka njoftuar Ambasada e Kosovës në Slloveni.

Gjithashtu, Ambasada e Kosovës në Slloveni i ka ngushëlluar familjet  Bytyqi e Saramati.

Më tej, Ambasada ka njoftuar se është duke u përkujdesur për procedurat përkatëse.

Telegram ngushëllimi

Javë e rëndë për ne dhe diasporën tonë!

Gjatë kësaj jave humbën jetën dy të rinjë nga Kosova.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Slloveni i shpreh ngushëllime Familjes Bytyqi nga Suhareka për Ilirijan Bytyqin 19 vjeç, i cili vdiq në një aksident në punë dhe po ashtu i shpreh ngushëllime Familjes Saramati nga Prizreni për Nazif Saramatin 34 vjeç, i cili ndërroi jetë mbrëmë në një aksident.

Ndajmë dhimbjen me Familjet dhe shprehim ngushëllimet më të sinqerta.

Ambasada është përkujdesur për procedurat përkatëse.

Ambasadori Avni Kastrati dhe Stafi i Ambasadës

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat