Ja se si duket nga brenda monumenti më i vjetër në Prishtinë

Aktuale

Ja se si duket nga brenda monumenti më i vjetër në Prishtinë

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 16:25
Foto nga vendi i ngjarjes

Drejtori për Kulturë në Komunën e Prishtinës Adrian Berisha ka njoftuar se është nënshkruar marreveshja e bashkëfinancimit të restaurimit 'SAHAT KULLËS' me UNDP.

Berisha, përmes një shkrimi në Facebook, thotë se 'Sahat Kullës, një prej monumenteve më të vjetra të trashëgimisë kulturore në Prishtinë, do t’i kthehet identiteti e mekanizmi i orës do të fillojë të funksionojë si në kohet e më hershme.

"Kjo fale projekt propozimit te studenteve te UP-se te udhehequr nga profesoresha Florina Jurliu dhe asistenti Rron Beqiri e te cilin projekt e shtyme perpara bashke me UNDP me te cilet sot nenshkruam marreveshjen e bashkefinancimit te restuarimit te Sahat Kulles" shkruan ai

Shkrimi i plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat