Adriana Matoshi: S’kam fjalë, duhet t’iu futet frika në palcë idiotëve e vrasësve

Aktuale

Adriana Matoshi: S’kam fjalë, duhet t’iu futet frika në palcë idiotëve e vrasësve

Nga: A.Zh Më: 23 gusht 2021 Në ora: 14:43
Adriana Matoshi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Adriana Matoshi, ka reaguar pas vrasjes së 18-vjeçares në Ferizaj.

Ajo ka thënë se rastet e dhunës dhe vrasjeve në vendin tonë po bëhet më të tmerrshme, përcjell Bota sot.

Sipas saj, vrasëve duhet t’iu futet frika në palcë, përmes ndonjë gjetjeje.

Reagimi i saj në Facebook:

Sa Dardani ecë lirshëm në rrugë veç ni Zot e din!

Tmerr çka po përjetojnë vajzat dhe gratë tona.

Qe sa vjet thojmë, “ishalla” rasti i fundit, e rastet veç po rriten e po bohen më të tmerrshme!

Duhet një gjetje, një s’po di çka që iu futë në palcë frikën idiotëve dhe vrasësve, përndryshe shkum posht.

Më e keqja për ato nana që përjetojnë dhunë në prezencë të femijëve e traumat po e bojnë të veten pas një kohe!

S’kam fjalë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat