“Boll është pritur!”, Adriatik Kelmendi reagon pas aksionit në veri

Aktuale

“Boll është pritur!”, Adriatik Kelmendi reagon pas aksionit në veri

Nga: N.Sh Më: 20 shtator 2021 Në ora: 11:08
Adriatik Kelmendi

Gazetari Adriatik Kelmendi ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri.

Ai e ka përshëndetur këtë aksion të Qeverisë për të mos lejuar veturat me targa të Serbisë të hyjnë në Kosovë.

Sipas tij, vendimi i Qeverisë është i drejt dhe legjitim.

Ai shkruan se nëse Serbisë nuk iu pëlqen ky vendim, atëherë lë t’i njohin targat e Kosovës, dhe Kosova mund t’i njohë ato serbe.

Postimi i plotë:

Boll është pritur! Vendimi i Qeverisë për të mos u lejuar veturat me targa të Serbisë të hyjnë në Kosovë është i drejtë dhe legjitim.

Mjaft është lejuar që vetëm veturat me targa RKS kur hyjnë në territorin e Serbisë të detyrohen t'i heqin ato dhe t'i marrin targat "proba" në çirilicë.

Tash edhe veturat nga Serbia duhet t'i marrin tabelat e përkohshme kosovare. Nëse kjo nuk iu pëlqen, atëherë duhet t'i njohin tablat kosovare dhe atëherë edhe Kosova mund t'i njohë ato serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat