​Kurti takohet me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall

Aktuale

​Kurti takohet me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 21:13
Foto nga takimi

Kryeministri Albin Kurti dhe ambasadorja finlandeze në Prishtinë Pia Stjernvall biseduan sot gjatë një takimi për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve dhe fushat për avancimin e tyre, sidomos në ato të teknologjisë së informacionit, zhvillimit social-ekonomik, dhe projektet kapitale të Kosovës si ato në energjinë e ripërtërirë, në të cilat Finlanda mund të ofrojë ndihmën e saj.

Në takim u diskutua edhe për situatën pandemike në vendin tonë, e cila në javën e ditët e fundit ka shënuar përmirësim.

Kurti e falënderoi diplomaten Stjernvall për gatishmërinë dhe mbështetjen e pareshtur që Finlanda i ka dhënë Kosovës dhe popullit të saj, thuhet në komunikatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat