“Marri iu qoftë! Pse policia speciale n’kufi? Ti s’ishe UÇK!”, reagon ashpër Çun Lajçi

Aktuale

“Marri iu qoftë! Pse policia speciale n’kufi? Ti s’ishe UÇK!”, reagon ashpër Çun Lajçi

Nga: N.Sh. Më: 21 shtator 2021 Në ora: 10:34
Çun Lajçi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi përsëri ka reaguar pas ngjarjeve të djeshme në veriun e Kosovës, ku po ndalohet veturat me targa serbe të futën në Kosovë.

Lajçi përmes një postimi në facebook, gjithashtu ka reaguar edhe për sancën e djeshme të Kuvendit të Kosovës, ku pati përplasje ndërmjet deputetëve të opozitës dhe Qeverisë.

Lajçi shkruan se dje e ka pa frikën në sytë e atyre që sipas tij, i kanë mbushur xhepat me hajni.

Pse policia speciale n'kufi?

Çasht ky film? Ky shou me tabela?

Ti s'ishe UÇK!”, citon Lajçi pyetjet e djeshmë në Kuvendin e Kosovës.

Lexojeni reagimin e plotë:

Për Kuvend janë gratë. Mos folni!

Tirqit ma s'i veshi! S'e luej rolin e Isa Boletinit ma! Se dje dëgjova pyetje inferioriteti n'Kuvend. Pashë frikë n'sytë e atyne që i kanë mbushë xhepat hajni!.

Pse policia speciale n'kufi?

Çasht ky film? Ky shou me tabela?

Ti s'ishe UÇK!

E kam ditë se kur ta shohin shqiptarin me tirq e plis tue kalua Ibrin, kanë me thirrë: Ndaleni të çmendunin, se s'duem luftë ma! S'e duem Bislim Bajgorën n'Shalë!

Por pse lepuri iu hyn n'bark nga policia e vet që duel n'kufi, ket s'e kisha kujtua! 

Po i bimë trup. Po e çelim thesin e poshtërsive, t'rrenave, t'folklorizmit patriotik!

Boll e keni tjerrë leshin tonë tue i trashë qafat tueja. Tash tjerreni leshin tuej, n'iu pastë mbetë kund mbas veshit e thurni çerdhe strehimi!

Ju e këta, paguet rrymë për serbet n'veri tash e njizet vjet, e neve për 20 euro borxh, na i këputet telat!

Sot talleni herë me vetën herë me Hetën!

E mshefni kokërrën herë n'xhepin tuej herë n'kapuçin e huej!

Marri iu qoftë!

N’furkën time po e ve shllungën e po i tjerri t'zezat tueja!

E keni lavrua tokën gratçore dy herë n'vit. I keni nda fitimet e rrugëve që trupuen arave tueja e përfunduen n'bjeshkë! Harruet se ato i niset me kalua kufinin!

Tash s’po iu pyes ma, as s’po iu pres. Po prejë gjanë me gërshanë. Po iu fus shoq përmbi shoq n'srajcën e gabelit, deri t'ma çelni kufinin që e mbyllet n'Çakorr. Deri t'ma çoni rrugën e Kozhnjerit n'Plavë! Deri t'ma çelni tunelin për Rozhajë e Tetovë!

Mos i fërkoni duert ju që kërkuet reciprocitet,barazi, se nuk përseritet ai viti kur ia batë hilen e ia vutë ndërskamcën.

Trimat janë për kufijë e për Kuvend janë gratë.

Mos folni n'ditën e parë të vjeshtës, se bie brymë e digjeni!

21. 09. 2021

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat