Reagon edhe NATO për situatën në veri të vendit, ka një thirrje urgjente për Kosovën dhe Serbinë

Aktuale

Reagon edhe NATO për situatën në veri të vendit, ka një thirrje urgjente për Kosovën dhe Serbinë

Nga: A.M Më: 24 shtator 2021 Në ora: 18:59
Flamuri i NATO-s

Zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu ka bërë thirrje për përshkallëzim urgjent të situatës në veri të Kosovës.

Lungescu përmes rrjetit social Twitter i bëri thirrje Beogradit dhe Prishtinës të shmangin veprimet e njëanshme dhe t'i kthehen dialogut.

"NATO bën thirrje për përshkallëzim të menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës. Ne i bëjmë thirrje Beogradit dhe Prishtinës të përmbahen, të shmangin veprimet e njëanshme dhe t'i kthehen dialogut," shkroi Lungesk, përcjell "Bota sot".

Postimi i plotë

NATO bën thirrje për përshkallëzim të menjëhershëm të situatës në veri të #Kosovës. Ne i bëjmë thirrje Beogradit dhe Prishtinës të përmbahen, të shmangin veprimet e njëanshme dhe t'i kthehen dialogut.

Mandati i NATO -s dhe KFOR -it mbetet për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitete

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat