Ndërrimi i policëve në Jarinjë bëhet pa ndonjë provokim nga serbët

Aktuale

Ndërrimi i policëve në Jarinjë bëhet pa ndonjë provokim nga serbët

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 13:03
Ilustrim

Është bërë ndërrimi i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës në Jarinjë.

Ndërrimi u bë në mënyrë të qetë dhe nuk ka pasur provokime nga ana e serbëve sikurse ka pasur gjatë ditëve të kaluara.

Sot është dita e shtatë e bllokimit të pikave kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak nga serbët, për shkak të hyrjes në fuqi të masës së reciprocitetit për targat e automjeteve nga Serbia.

Këto janë pamjet nga momenti i ndërrimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat