Ambasada e Zvicrës në Kosovës bën thirrje për të votuar “Zëri juaj ka rëndësi”

Aktuale

Ambasada e Zvicrës në Kosovës bën thirrje për të votuar “Zëri juaj ka rëndësi”

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 10:33
Ambasada e Zvicrës

“Zëri juaj ka rëndësi”

Ambasada e Zvicrës në Kosovës ka bër thirrje për të votuar në zgjedhjet lokale.

Në një postim në Facebook, ambasada si mbështetës i principeve të demokracisë ka inkurajuar qytetarët e Kosovës me të drejt vote që të dalin dhe të votojnë.

‘‘Si një mbështetëse e fortë e parimeve demokratike, Zvicra inkurajon të gjithë qytetarët që kanë të drejtë në Kosovë, burra dhe gra, të votojnë në zgjedhjet e sotme komunale”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat