Haxhi Avdyli reagon ashpër për oborrtarët e ish-pushtetit, pas kritikave për Vjosa Osmanin

Aktuale

Haxhi Avdyli reagon ashpër për oborrtarët e ish-pushtetit, pas kritikave për Vjosa Osmanin

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 23:00
Haxhi Avdyli dhe Vjosa Osmani

Deputeti Haxhi Avdyli ka reaguar pasi disa e kanë kritikuar qëndrimin e presidentes për Raportin e Progresit.

"Sa patetik duken politikanë e oborrtarë të ish pushtetit, kur shtiren kinse vajtojnë për vlera evropiane e raportet e BE. Po harrojnë që ishin mu ata që instaluan vlerat më antidemokratike e antievropiane siq janë korrupsioni, haraqi, privatizimi 3 € ,tenderomania, vjedhja e votave. 

Ishin ata që me këto dukuri larguan Kosovën nga BE. Ata edhe mund të harrojnë se kush ishin e çka bënë me këtë vend, por qytetarët e zakonshëm i njohin dhe ua dinë bëmat e tyre.

Ata edhe mund ti harrojnë raportet e tyre të regresit në rrugën Evropiane, por faktet janë kokëforta", ka shkruar ai në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat