Albulena Haxhiu: Synojmë t’i fitojmë kaq komuna në balotazh

Aktuale

Albulena Haxhiu: Synojmë t’i fitojmë kaq komuna në balotazh

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 00:29
Albulena Haxhiu dhe Albin Kurti

Vetëvendosje në rundin e parë të zgjedhjeve lokale më 17 tetor nuk fitoi asnjë komunë. E në rundin e dytë, nga Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se Vetëvendosje synon t’i fitojë 12 komunat në të cilat është në balotazh.

Haxhiu tha Vetëvendosje është angazhuar maksimalisht ta arrijë këtë synim.

Në pyetjen e Fidan Jupollit se në cilat komuna do të fitojë Vetëvendosje në rundin e dytë të zgjedhjeve, Haxhiu tha se do VV synon t’i fitojë në 12 komuna.

“Synojmë t’i fitojmë në 12 komuna në balotazh”, është shprehur Haxhiu.

Tutje, Jupolli kërkoi një koment nga Haxhiu për zgjedhjet në Gjilan të cilat autori i emisionit i quajti “befasi”.

“Anamorava e jashtëzakonshme”, u përgjigj shkurt Haxhiu.

“Prishtina dhe Prizreni do të fitohen. Ne do të punojmë dhe të angazhohemi maksimalisht për këtë”, shtoi Haxhiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat