Votat e Diasporës/ Prin dukshëm Bulliqi në Podujevë

Aktuale

Votat e Diasporës/ Prin dukshëm Bulliqi në Podujevë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:59
Ekrem Hyseni dhe Shpejtim Bulliqi

Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë ka marrë 85 përqind të votave me postë.

Nga 194 vota me postë, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 161 prej tyre, duke lënë prapa Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila mori 25 vota me postë, kurse AAK mori tetë.

Momentalisht, duke numëruar edhe votat me postë, garës së balotazhit tashmë i prinë Lëvizja Vetëvendosje me vetëm 23 vota përpara Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat