Ky është kandidati më i votuar nga diaspora në Kosovë

Aktuale

Ky është kandidati më i votuar nga diaspora në Kosovë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 21:33
Foto ilustrim

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës për Zgjedhjet Lokale 2021.

Sipas rezultateve që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se, kandidati për kryetar komune më i votuar është Ardian Shala i LDK-së.

Shala ishte në garë për Komunën e Suharekës, ku vetëm nga diaspora mori 711 vota.

Image

Kujtojmë që Suharekën e fitoi pa balotazh kandidati i AAK-së për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj.

Image

Nga diaspora Muharremaj grumbulloi 307 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat