Kandidati i VV-së: Votat e opozitës na favorizojnë neve

Aktuale

Kandidati i VV-së: Votat e opozitës na favorizojnë neve

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 00:08
Enver Bajçinca

Pas konfirmimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve se Fushë Kosova do të shkojë në balotazh, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për këtë komunë, Enver Bajçinca, ka thënë se beson se do të kenë përkrahjen  e opozitës në këtë garë në mes tij dhe kandidatit të LDK-së.

“Besoj që edhe në balotazh ekziston një vullnet elektoral i opozitës që të na përkrahin drejt ndryshimit”, ka thënë Bajçinca.

Ai është shprehur se ka qenë i bindur se votat e diasporës dhe ato me kusht do ta bëjnë ndryshimin.

“Edhe pse i janë dashur pak vota për të kaluar pa balotazh kam qenë i bindur se votat e diasporës dhe ato me kusht do të na favorizojnë neve, Lëvizjen Vetëvendosje”, ka thënë Bajçinca.

“Faktikisht votat e diasporës e kanë larguar kandidatin e LDK-së nga kalimi pa balotazh sepse ne kemi pasur shumicën e votave aty nga diaspora kundrejt 13 votave për kandidatin e LDK-së. Edhe votat e opozitës na favorizojnë neve”, ka shtuar ai.

Ai në pyetjen se a do të bëjë koalicion me ndonjë parti u përgjigj se nuk mund ta marrë vetë vendimin.

“Kryesia e qendrës në Fushë Kosovë mund të jep propozim por vendimin e merr kryesia qendrore në Prishtinë".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat