Zogaj: Kthejeni Benin ministër të Shëndetësisë se ...

Aktuale

Zogaj: Kthejeni Benin ministër të Shëndetësisë se ...

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 23:27
Petrit Zogaj

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj ka reaguar pas rezultatit të Vetëvendosjes në Prishtinë.

Zogaj thotë se kjo humbje e Arben Vitisë është një debakël i paparë në 20 vjet në skenën politike.

“Kthejeni Benin ministër të shëndetësisë, sepse pastaj ka me shku me vallëzu në dasma. Debakël i pa parë në më shumë se 20 vjet në skenën politike të Kosovës”, tha Zogaj.

Kandidati i LDK-së, Përparim Rama 40.658 të votave, që nëse përkthehet në përqindje, i bie 51.07.

Ndërkaq, Arben Vitia mori 38.958 vota, apo 48,93 për qind.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat