Paralajmërimi i Talit: Kërcënimi serioz po na troket në derë, qofsha i gabuar!

Aktuale

Paralajmërimi i Talit: Kërcënimi serioz po na troket në derë, qofsha i gabuar!

Nga: A.ZH Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 15:33
Driton Tali

Driton Tali, këshilltar i kryeparlamentarit të Kosovës Glauk Konjufca, ka thënë se Kosovës po i kanoset përditë e më shumë vala e radhës e pandemisë.

Ai ka thënë se në Kosovë nuk po “lodhen shume me këtë kërcënim serioz”, derisa e gjithë Evropa është nën ethe të mundësisë për mbyllje totale, përcjell Bota sot.

“E gjithë Evropa nën ethet e valës së radhës (katërt) të pandemisë. Gjithandej po diskutohet mundësia e mbylljes totale. E kam përshtypjen se ne nuk jemi fort ka lodhemi me këtë kërcënim serioz që po na troket në derë përditë e më shumë. Qofsha i gabuar”, ka shkruar Tali në një postim në Facebook.

Ndryshe, në Kosovë vazhdon të jetë i ulët numri i rasteve të reja. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një viktimë si pasojë e Covid-19 dhe 6 raste të reja pozitive./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat