Supremja vendos që të shkoj në rivotim Dragashi, vjen reagimi i PDK-së

Aktuale

Supremja vendos që të shkoj në rivotim Dragashi, vjen reagimi i PDK-së

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 15:58
PDK

Gjykata Supreme ka vendosur që të shkoj në rivotim për raundin e dytë të votimit jashtë Kosovës që i takon Zgjedhjeve për Kryetar të Komunës së Dragashit.

Pas kësaj ka reaguar Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi i cili tha se ky vendim fakton se është minuar integriteti i votimit.

“Ky është vendimi i Supremes që fakton se është minuar integriteti i votimit jashtë Kosovës për komunën e Dragashit. Sot, pretendimet e PDK-së u zyrtarizuan, pas PZAP-it, edhe nga Gjykata Supreme”, ka shkruar Gjoshi.

Ai tutje propozoj edhe rrugë që sipas tij duhet të ndjekën nga KQZ-ja dhe Prokuroria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat