“Super lajm”, Miftaraj reagon për pajtimin për Abetare të përbashkët Kosovë-Shqipëri

Aktuale

“Super lajm”, Miftaraj reagon për pajtimin për Abetare të përbashkët Kosovë-Shqipëri

Nga: G.B Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 10:59
Mbledhja e dy qeverive

Ehat Miftaraj nga IKD ka reaguar pas propozimit që Kosova dhe Shqipëria të kenë një Abetare të përbashkët.

Përmes një postimi në Facebook, këtë ai e ka quajtur super lajm, më i miri i mundshëm për të gjithë shqiptarët, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë:

Shqipëria dhe Kosova pajtohen të kemi një Abetare unike për Shqipëri, Kosovë dhe në të ardhmen për të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës.

Super lajm. Lajmi më i mirë i mundshëm për të gjithë shqiptarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat