Mosha e nxënësve të vrarë

Aktuale

Mosha e nxënësve të vrarë

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:48
Foto ilustrim

Dy nxënësit e vrarë në Gllogjan të Deçanit, janë po nga ky fshat. Ndërsa shoferi i autobusit, i cili po ashtu mbeti i vrarë nga sulmi me armë në drejtim të autobusit, është nga fshati Skivjan.

Kështu thonë burimet, sipas të cilave nxënësi i vrarë 17 vjeçar me mbiemrin Hamzaj është nga fshati Gllogjan.

Nga ky fshat është edhe nxënësja e lindur në vitin 2004, me mbiemrin Mustafaj.

Nxënësit që kanë qenë në autobus, kanë thënë se një person i maskuar ka dal përpara autobusit dhe ka shtënë në drejtim të autobusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat