“E kam provuar në lëkurë timen”/ Arianit Koci: Shteti t`i ofrojë ndihmë konkrete Adriana Matoshit

Aktuale

“E kam provuar në lëkurë timen”/ Arianit Koci: Shteti t`i ofrojë ndihmë konkrete Adriana Matoshit

Nga: M.L. Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 15:20
Arianit Koci

Aktorja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi njoftoi sot se i është kthyer tumori në kokë, sëmundje kjo me të cilën ishte përballur vite më parë.

Aktorja pas këtij lajmi ka marrë shumë mbështetje nga qytetarët e po ashtu nga njerëz të jetës publike në Kosovë.

Për rastin e deputetit Adriana Matoshi, shkroi edhe Avokati Arianit Koci. Ai tha se përveç përkrahjes morale Adriana ka nevojë që të mbëshetet konkretisht nga shteti i Kosovës.

… i kom fmitë që duhna me i bo zot t’vetës”, po thotë në mes tjerash Adriana, lidhur me tumorin e rikthyer. Padyshim, kjo është pjesa që më ka prekë më së shumti.

Në anën tjetër, Adriana është e fortë. Njëherë e ka fitu luftën me këtë sëmundje të poshtër.

Por, tani, përveç kurajos që po i japim të gjithë ne, ajo ka nevojë që shteti i Kosovës, t’i ofroj ndihmë konkrete. Dhe jo vetëm asaj!”, shkroi Koci.

Ai trgoi se si edhe gruaja e tij ka qenë e sëmurë, derisa mungesa e përkrahjes nga shteti e ka bërë gjendjen edhe më të rëndë.

E kam provuar në lëkurë timen (rasti i gruas time), çka do të thotë kur shteti nuk të ofron thuaja asgjë, e ti nuk ke çare pa luftu. E ndien vetën të vetmuar, të pafuqishëm dhe shpesh duke e pyetur vetën: pse bash neve! Prandaj, mirë që po e përkrahim Adrianën, por, asaj i duhet ndihmë konkrete. Dhe jo vetëm asaj! Dhe për fund Adrianë: dije që vullneti e mposhtë sëmundjen. E ti je e fortë. Ke vullnet!”, përfundoi Koci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat