“Gojën se kisha qelë”/ Imer Mushkolaj i reagon Hykmete Bajramit

Aktuale

“Gojën se kisha qelë”/ Imer Mushkolaj i reagon Hykmete Bajramit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 16:26
Imer Mushkolaj

Gazetari dhe analisti politik Imer Mushkolaj, i ka reaguar ish-ministres, Hykmete Bajrami, pas akuzave që kjo i bëri ndaj katër institucioneve kyqe, që po punojnë në zbardhjen e krimit të trefishtë në Gllogjan.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se po të ishte në vend Hykmetes “gojën se kisha qelë”.

“Me pasë qenë në vend të kësaj zonjës gojën s’e kisha çelë. Hiç.”, ka shkruar ai në Facebook

Tutje ai ia ka përmendur vjedhjen e mbi dy milionë eurove që janë bërë nga thesari i shtetit gjatë kohës sa Barjami ishte ministre. Mushkollaj ka theksuar se krimi i 2 milionëve nuk është zbardhur.

“2 milionë euro janë vjedhë nga Thesari në kohën e saj ministre. Tash mban ligjëratë, por krimi i 2 milionëve nuk është zbardhur”, ka shtuar Mushkolaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat