Vdes kryetari i parë i Podujevës

Aktuale

Vdes kryetari i parë i Podujevës

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 17:12
Sylejman Gashi

Sot ka vdekur në moshën 75-vjeçare ish-kryetari i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët, të cilët kanë treguar se varrimi i Gashit do të bëhet të mërkurën, në varrezat e fshatit Dobërdol.

“Ju njoftojm se sot, ndërroi jetë babai ynë, Sylejman Qerim Gashi, duke na lënë të pikëlluar përjetësisht! Varrimi bëhet nesër, me datën 1 dhjetor 2021 në orën 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol”, kanë shkruar familjarët.

Gashi ishte emëruar kryetar i Podujevës pas luftës, deri në zgjedhjet e para komunale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat