Pasuria e ish-ministres Hykmete Bajrami, befason me paratë e gatshme në bankë

Aktuale

Pasuria e ish-ministres Hykmete Bajrami, befason me paratë e gatshme në bankë

Nga: A.M. Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 23:26
Hykmete Bajrami

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh edhe ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami është përfoluar jashtëzakonisht shumë.

Kjo për shkak të skandalit të vjedhjes së 2.1 milionë eurove në Thesarin e Shtetit të Kosovës.

Edhe pse kanë kaluar muaj, kjo vjedhje ende nuk është zbardhur ende.

Mirëpo, krahas kësaj “Bota sot” sjell pasurinë e deklaruar të ish-ministres Bajrami në Agjencinë kundër korrupsionit (AKK).

Ajo ka deklaruar se posedon një shtëpi në vlerë prej 137,000.00 euro.

Po ashtu, ajo ka deklaruar vetëm 19 euro para të gatshme të mbajtura në institucione financiare.

Image
Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat