”I mirë me çu n’Hagë”, Xhavit Haliti i reagon Sadri Ramabajës

Aktuale

”I mirë me çu n’Hagë”, Xhavit Haliti i reagon Sadri Ramabajës

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 17:42
Xhavit Haliti

Ish-asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja u dëgjua mbrëmë gjatë një debate duke thënë se Xhavit Haliti i PDK është i mirë për ta dërguar në Hagë.

”I mirë me çu n’Hagë”, kishte thënë Ramabaja.

Xhavit Haliti në një prononcim e ka komentuar deklaratën e ish-mbështetësit të VV-së duke thënë se pret që Ramabaja të jetë dëshmitarë në Hagë dhe në gjykatat e Kosovë për krimet e tij të luftës dhe të pasluftës.

Pasi, Haliti ka thënë se për Ramabajën kishte dëshmuar edhe atë publikisht.

“Pres që Sadri Ramabaja të jetë dëshmitari kryesorë në Hagë dhe në gjykatat e Kosovës e të dëshmojë për krimet e mia të luftës e pasluftës. Për krimet e Sadriut unë kam dëshmuar dhe atë publikisht”, tha Haliti

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat