Emërimi i Bashkim Jasharit, reagon Anton Quni, ja çfarë thotë për Ramën

Aktuale

Emërimi i Bashkim Jasharit, reagon Anton Quni, ja çfarë thotë për Ramën

Nga: A.M. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 18:46
Anton Quni

Bashkim Jashari gjatë ditës së djeshme e bëri betimin para komandantes Supreme të FSK-së, Vjosa Osmani.

Që nga ai moment, Jashari  ka marr komandën e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Për këtë, ka reaguar edhe ish ministri i Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Anton Quni, përmes një postimi në Facebook.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka folur fjalë të mira për Jasharin, si dhe për paraardhësin e tij.

Postimi i plotë:

Si ish ushtarak i UÇK-së, TMK-së, FSK-së dhe Ministër i Mbrojtjes, me gjeneralët Rama dhe Jashari kam vetëm përvoja të mira, në rrugëtimin për idealin e përbashkët, për lirinë e Kosovës dhe ndërtimin e ushtrisë, si garantuese e lirisë dhe paqes.

Gjeneral Rama, faleminderit për shërbimin!

Gjeneral Jashari, urime dhe përgëzime në detyrën e re, si Komandant i FSK-së!

Image
Foto e publikuar ne Facebook
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat