Tahiri: E kam ditur që s’fitoj në Podujevë, por u

Aktuale

Tahiri: E kam ditur që s’fitoj në Podujevë, por u

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 23:44
Besnik Tahiri

Ish-kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, për kryetar të Podujevës, ka thënë se e ka ditur që nuk do të fitojë në këtë komunë, por se është nxehur pak në fushatë.

Besnik Tahiri ka thënë se ka qenë kënaqësi e madhe fushata që ka mbajtur në Podujevë, e sidomos aktivitetet 8 mujore.

Ai ka folur edhe për rezultatin zgjedhor, ku ka thënë se e ka ditur që nuk do të fitojë.

“Kur kam hy në garë unë nuk kam besu që do të fitojë, por masanej duke e ndërtu ekipin, kogja u nxeha mirëpo në fund e mora at rezultat”, ka thënë Tahiri.

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, Besnik Tahiri u radhit i katërti me 4 % apo me 1531 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat