Punëtorët shëndetësorë mbajnë grevë tetë orëshe

Aktuale

Punëtorët shëndetësorë mbajnë grevë tetë orëshe

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 07:15
Foto ilustrim

Punëtorët Shëndetësorë sot do të hyjnë në grevë.

Kështu ka bërë të ditur Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës.

Sipas njoftimit nga FSSHK-ja greva do të jetë tetë orëshe.

Shërbimet do të jepen konform Ligjit mbi Greva.

“Njoftojmë opinionin e gjerë se edhe për kundrejt pritjeve tona që të takohemi me institucionet shtetërore,kjo e fundit nuk ka reflektuar.Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës si pasojë e mospërgjigjes nga ana e Qeverisë është e obliguar që nesër me datë 02.12.2021 e Enjte të mbajë Grevë 8(tetë) orëshe pranë institucioneve shëndetësore.Këshilli Qendror Grevist siguron se të gjitha shërbimet emergjente do të jepen konform Ligjit mbi Greva. Me këtë rast kërkojmë mirëkuptim nga ana e popullatës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat