Xhevdet Pozhari: Arben Vitia bën mirë të largohet nga politika

Aktuale

Xhevdet Pozhari: Arben Vitia bën mirë të largohet nga politika

Nga: M.L. Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 15:16
Xhevdet Pozhari:

Gjatë ditës së sotme u raportua se Valbon Krasniqi pritet të shkarkohet nga posti i drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK-së) dhe në vend të tij të vij ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ky lajm ndonëse jo i konfirmuar zyrtarisht ka nxitur reagime të shumta në rrjete sociale dhe në opinion.

Raportohet se Vitia nuk ka as të drejt ligjore që si ish ministër të marr postin e drejtorit të SHSKUK-së.

Ka reaguar edhe analisti Xhevdet Pozhari. Madje pas këtij lajmi, ai ka sugjeruar Vitinë që ta lë politikën pasi nuk është koha e njerëzve të ndershëm.

Arben Vitia bën mirë të largohet nga politika. Nuk është koha e njerëzve të ndershëm! Vazhdoni me dallaveregji”, shkruan Pozhari në postimin e tij..

Ndryshe, kujtojmë se Arben Vitia e la postin e Ministrit të Shëndetësisë, për t`i hyrë garës për kryetar të Prishtinës nga radhët e VV-së. Ai mposht nga Përparim Rama i LDK-së në balotazh. A

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat