Prindërit dhe binjakët e tyre që vdiqën në aksidentin në Bullgari, do të varrosen nesër

Aktuale

Prindërit dhe binjakët e tyre që vdiqën në aksidentin në Bullgari, do të varrosen nesër

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 22:58
Prindërit dhe binjakët e tyre

Dy prindërit që vdiqën nga djegia e autobusit në Bullgari, si dhe dy fëmijët e tyre binjakë, do të varrosen nesër.

“Dy binjakët 4-vjeçarë, Luani dhe Albani, me prindërit e tyre, nuk kanë arritur të varrosen sot, pasi janë lënë për ditën e nesërme për shkak se sot kishte disa vonesa, duke i shpërndarë kufomat. Këta anëtarë do të varrosen nesër në komunën e Lipovës”, tha Emine Ismaili, gazetare nga TV Shenja.

17 personat nga Studeniçani që humbën jetën në Bullgari janë varrosur këtë të premte. Shumica e trupave që janë varrosur sot janë fëmijë.

Sot u mbajt ceremonia e arritjes së viktimave, të cilët u dërguan te familjarët e tyre. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe presidentja Vjosa Osmani.

Familja Ahmeti u shua tragjikisht në vetaksidentin e autobusit në Bullgari, ku humbën jetën 46 udhëtarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat