Faruk Ajeti nis detyrën e ambasadorit të Kosovës në Gjermani

Aktuale

Faruk Ajeti nis detyrën e ambasadorit të Kosovës në Gjermani

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 19:18
Faruk Ajeti

Faruk Ajeti, e ka nisur zyrtarisht punën e ambasadorit të Kosovës në Gjermani.

Ai sot ia ka dorëzuar letrat kredenciale presidentit gjerman, Frank-Walter Steinmeier.

Ajeti thotë se ky është një nder i madh për të.

Diplomati kosovar thotë se do të punojë me përkushtim për të thelluar marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Ishte një nder i madh për mua që sot t’i dorëzoja kredencialet e mia Presidentit, Frank-Walter Steinmeier. Do të punoj me shumë kënaqësi dhe përkushtim për të thelluar marrëdhëniet tona të ngushta dypalëshe dhe historike mes Kosovës dhe Gjermanisë“- ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat