“Ja pse Baton Haxhiu sulmon Gjykatën Speciale?”

Aktuale

“Ja pse Baton Haxhiu sulmon Gjykatën Speciale?”

Nga: N. Sh. Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 20:49
Baton Haxhiu

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, përmes një postimi në facebook, kanë shkruar për Baton Haxhiun.

Familja e Haki Imerit, tregojnë se pse Haxhiu e sulmon Gjykatën Speciale.

Sipas kësaj familje, Baton Haxhiu është bashkëpunëtor i UDB-së.

Ata shkruajën se spitali amerikan që po e paguan një shumë të madhe Batonin, bashkëpunëtorë të tij në Kosovë janë Kadri Veseli, Abelard Tahiri e Hashim Thaçi.

Reagimi i plotë:

Ja pse Baton Haxhiu sulmon Gjykatën Speciale?

1.Ta pastrojë veten nga e kaluara e tij si bashkëpuntor i UDBES.

2. Rrogen që po u paguaka Batoni Haxhiu 18.000 Euro si drejtor ligjor në spitalin amerikan të Tiranës, kuptohet dhe dega e tij në Prishtinë ...

3. Bashkëpronar në këtë Spital Amerikan dega në Kosovë  po flitet se janë; Kadri Veseli Abelard Tahiri, Hashim Thaçi etj...

4. 'gazetari' këtë rrogë të madhe nga spitali amerikan  e marrka si shpërblim për fushatën ndaj Gjykatës Speciale ...

5.Ndërsa si gazetar në gazetën e tij 'Albanian POST '  e marrka një rrogë prej 250 Eurove kjo shfaq personin   Baton Haxhiu i veshur me petkun e gazetarit a punen e bën tamam ashtu siç ia kërkojnë padronet (te akuzuarit)  që gjenden ne Hagë ..

çka është vërteta Batoni edhe me vendim gjyqësor është kriminel sepse ka qenë i shpallur fajtor për këso nderhyrjesh në drejtesi edhe nga ish  tribunali nderkombëtar për krime lufte në ish Jugosllavi...

Baton Haxhiut iu refuzua që ta vizitoj Hashim Thaçin ne Hagë.

Baton Haxhiut iu refuzua edhe viza për Amerikë..

a është Baton Haxhiu në listën e zezë amerikane kjo pritet te shihet

informatat rreth pagave të tije u publikuan ne media

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat