Haziri: Ky është i dyshuari për vrasjen e Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

Aktuale

Haziri: Ky është i dyshuari për vrasjen e Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

Nga: P.R Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:57
Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka

Sot janë bërë 40 vite që nga vrasja e heronjve Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës.

E në përvjetorin e 40-të të vrasjes, analisti politik, Nexhat Haziri, thotë së i dyshuari për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka është Ibrahim Kelmendi, ish udhëheqës i Lëvizjes Popullore të Kosovës.

“Kush e përgjaku Lëvizjen? Ibrahim Kelmendi duhet ta dijë: Kush e solli nga Zvicra Kadri Zekën, për ta vrarë së bashku me vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla në Gjermani, me 17 janar 1982? (Xhafer Lecaj)-Ky "ymerlia" (Ibrahim Kelmendi) edhe nga vet Jusuf Gervalla, konsiderohej si njeri i dyshimt dhe siduket satusi i të dyshuarit për implikim ne vrasjen e Jusufit, Bardhoshit dhe Kadriut, do ta përcjell I.K edhe në varr! LAVDI Jusuf e Bardhosh Gervalles dhe Kadri Zekes!”, ka shkruar Nexhat Haziri, përcjellë “Bota sot”.

Kujtojmë se Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, u qëlluan për vdekje më 19 janar 1982 në Untergruppenbach, afër Heilbronn-it të Gjermanisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat