Skënder Hyseni: Albin Kurti më ka thirrur dhe i kam shkuar menjëherë

Aktuale

Skënder Hyseni: Albin Kurti më ka thirrur dhe i kam shkuar menjëherë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 00:48
Skënder Hyseni

Ish-koordinatori nacional për dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni, ka treguar se ishte thirr nga kryeministri Albin Kurti. Në emisionin Pressing, ai ka treguar detaje nga kjo ndodhi.

“S’mund të më mohosh të drejtën time që unë me mendu që Albin Kurti s’ka guxim me u përballë për një zgjidhje përfundimtare me Serbinë. Është bindja ime”, thotë Hyseni.

“Unë do të dëshiroja të mos ishte ashtu”, shtoi Hyseni.

“Albin Kurti më ka ftuar. Jo Albini, por përmes zëdhënësit të tij, Besnik Bislimi, dhe unë i kam shkuar, me të parën për dallim nga ata që s’kanë ardhur kur i kam ftuar unë. Ata s’do të vinin as në Kuvend, madje as me i njoftuar se çka po ndodh”, tha Hyseni. 

“Unë do të doja që të isha gabim. E kam bindje dhe e kam frikë të madhe. Kaq”, përfundoi Hyseni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat