Përplasje analistësh për vizitën e Erdoganit në Tiranë / Pozhari-Buzhalës: Çfarë halli ke?!

Aktuale

Përplasje analistësh për vizitën e Erdoganit në Tiranë / Pozhari-Buzhalës: Çfarë halli ke?!

Nga: M.L Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:53
Xhevdet Pozhari

Analisti Xhevdet Pozhari, në pë rmjet një postimi në Facebook komentoi një deklaratë që sipas tij, e ka thë në analisti Berat Buzhala, lidhur me vizitë n e Presidentit turk në Tiranë .

Sipas Pozharit, Buzhala ka deklaruar se ardhja e Erdoganit më 17 janar në Shqipëri, është e njëjtë sikur të vinte Vuçiçi në Kosovë në ditën e masakrës së Reçakut!

Ai ftoi Buzhalë n që ta demantojë deklaratë n ose të tregojë se cilin krim ndaj shqiptarëve e ka bërë Turqia e sotshme e përfaqësuar nga Erdogani.

Postimi i plotë :

Berat Buzhala, disa media po raportojnë se ke deklaruar se ardhja e Erdoganit me 17 janar në Shqipëri, është e njëjtë si me pas ardh Vuçiçi në Kosovë në ditën e masakrës së Reçakut!

Ose demantoje, ose je i obliguar moralisht të tregosh se cilin krim ndaj shqiptarëve e ka bërë Turqia e sotshme e përfaqësuar nga Erdogani, e cila qenka e njëjtë me masakrën e Reçakut të shkaktuar nga Serbia e Millosheviçit/Vuçiçit!

Edhe ti, poaq sa unë, e din se Turqia njëjtë si të gjitha shtetet e Ballkanit kanë dalë nga Perandoria Osmane. Njëjtë siç duhet ta dish se në vitin 1923, Turqia ka nënshkruar me Shqipërinë marrëveshje për miqësi të përjetshme.

Çfarë halli ke?!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat