Kaq persona kanë marrë dozën përforcuese të vaksinës në Kosovë

Aktuale

Kaq persona kanë marrë dozën përforcuese të vaksinës në Kosovë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 15:29
Ministria e Shëndetësisë

40 mijë e 561 persona janë vaksinuar me dozën përforcuese të vaksinës në Kosovë.

2 mijë e 191 persona janë vaksinuar me dozën e tretë, ndërsa 798 mijë e 225 me dozën e dytë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga kjo ministri kanë treguar se numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 728 mijë e 214.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.348 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.728.214 doza të vaksinës. Deri më sot 798.225 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 40.561 doza përforëcuese dhe 2.191 doza të treta të vaksines kundër COVID-19”, është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat