Lekaj: Hysen Durmishi ta shikojë moralin e vetë, ai mund të përfundojë në burg

Aktuale

Lekaj: Hysen Durmishi ta shikojë moralin e vetë, ai mund të përfundojë në burg

Më: 20 janar 2022 Në ora: 00:53
Pal Lekaj

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Zëvendësministrit Hysen Durmishi, pasi ky i fundit tha se Lekaj, se bashku me Ramushin do të duhej të përfundonin në burg, për keqpërdorin më kontratën për sajimin e ujerave në Kosovë.

Lekaj ka thënë se pikërisht Durmishi nëse përzihet mund të përfundoj në burg, dhe se më mirë i bie të merret me moralin e vetë.

“Nëse përzihet ky duhet me shku në burg, sepse janë ligjin  i prokurimit publik që nuk e lejon ministrin e lere më zëvendësministrin. Unë nuk kam ndërhy në asnjë moment dhe as që më kujtohet kjo ai e ka qu në prokurori, dhe deri më tani nuk kan pasë asnjë ftesë she unë mendoj që janë mashtrime për mos punën e tina unë e kam paditë, dy padi i ka Durmishi për këto deklarata që janë të rrejshme”.

“Durmishi më mirë mu marr me vetveten, me veprimet e tina jo të hijeshime dihet edhe në komunë, edhe në Vetëvendosje edhe në krejt ato që i ka bërë, ju e dini çfarë veprime ka bo në komunë”, tha Lekaj.

Lekaj ka thënë se Durmishi duhet te shkoj në burg për kontratat një burimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat