Haradinaj ka një kërkesë për presidenten Osmani: Denoncoje Albin Kurtin!

Aktuale

Haradinaj ka një kërkesë për presidenten Osmani: Denoncoje Albin Kurtin!

Më: 20 janar 2022 Në ora: 06:06
Ramush Haradinaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për paralajmërimin e Qeverisë për shtrenjtim të energjisë elektrike.

Haradinaj në dpt të T7 i është drejtuar presidentes Osmani duke i thënë që ta denoncojë kryeministrin Kurti për humbjet që ia ka shkaktuar Kosovës brenda muajit.

Ai tha se është marre që presidentja Osmani e ka denoncuar ish-ambasadorin Gjergj Dedaj. 

“Hajde denoncoje Albin Kurtin sot se ia shkaktojë Kosovë mbi 100 milionë euro humbje brenda muajit e qiti n dy gunj këtë vend. Është ka don me e shti dorën në xhep të çdo qytetari. Presidentja e Kosovës, që është marre, e denoncoi Gjergj Dedën. Oj presidente, denoncoje kryeministrin tënd, që ta shkatërrojë vendin, që t’e harxhoi dhjetëra milionë për energjinë në veri. Tash prapë po e rritë cmimin. Këtu dikush është ka pasurohet fort, le ta gjen Prokuroria”, ka thënë Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat