Mbi 1,200 raste të reja me Covid-19 tek personat nën 19 vjeç

Aktuale

Mbi 1,200 raste të reja me Covid-19 tek personat nën 19 vjeç

Më: 21 janar 2022 Në ora: 16:49
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 2.943 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë kësaj periudhe është shënuar edhe një rast i vdekjes.

1211 raste të reja me Covid-19 janë shënuar vetëm tek grupmosha 0-19 vjeç.

Për sa i përket qyteteve më së shumti raste pozitive u konfirmuan në qytetin e Prishtinës, 1042 gjithsej.

Pas Prishtinës më shumë raste pozitive pati në Mitrovicë, gjithsej 300. Në Pejë u regjistruan 226 raste të reja, ndërkaq në Prizren 209 raste e kështu me radhë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat