Djali i presidentit Rugova tregon kush e dizajnoi flamurin dardan

Aktuale

Djali i presidentit Rugova tregon kush e dizajnoi flamurin dardan

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:44
Flamuri dardan

Mendim Rugova, djali i presidentit historik Ibrahim Rugova ka dhënë një rrëfim ekskluziv lidhur me jetën dhe veprimtarinë e presidentit.

Rugova tregoi edhe për dizajnimin e flamurit dardan që është simbol i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Djali i presidentit historik, tregoi se ideja e flamurit ka qenë e presidentit Rugova, teksa dizajnimin e ka bërë ai.

“Dizajni patjetër që ka qenë ideja e presidentit, por në mënyrë grafike e kam diskutuar unë”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat