Infektimi i Ramadanit me COVID-19, MSH nuk e publikon ende raportin për rastet e reja

Aktuale

Infektimi i Ramadanit me COVID-19, MSH nuk e publikon ende raportin për rastet e reja

Më: 26 janar 2022 Në ora: 15:19
Naser Ramadani

Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka publikuar raportin e IKSHPK’së për rastet e infektuara me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Drejtori i IKSHPK’së, Naser Ramadani ka bërë të ditur sot se është infektuar me COVID-19.

Ndërsa, Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka publikuar raportin të cilin ia dërgon IKSHPK, e i cili ditëve tjera është publikuara më së largu deri në orën 15:00.

Megjithatë, as nga MSH e as nga IKSHPK nuk janë deklaruar për mospublikimin e raportit.

Kujtojmë që gjatë ditës së djeshme në vend janë raportuar 2 viktima dhe 2 mijë e 707 raste të reja me COVID.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat