Rexhaj: Nuk është faji i qeverisë për ngritjen e çmimeve të produkteve

Aktuale

Rexhaj: Nuk është faji i qeverisë për ngritjen e çmimeve të produkteve

Më: 27 janar 2022 Në ora: 00:38
Arbër Rexhaj

Deputeti i VV-së Arbër Rexhaj ka thënë se qeveria nuk është fajtore për shtrenjtimin e çmimeve te produkteve në Kosovë.

“Unë pajtohem plotësisht që çmimet e shportës elementare po rriten dita –ditës, dhe për këtë nuk është fajtore qeveria e Kosovës. Pse rriten çmimet pse kemi problem të krizës Energjetike ne nuk mund ta etiketojmë HBH”

"Ju thoni tërë kohën po na thoni që mos të shkojm te e kaluara, mirëpo në shkojm aty ku është problemi, aty ku duhet te thirremi dhe të shohim pse ne kemi ardh deri këtu ku jemi.

Shitja e lirë e KEDS-it, dhe heqja e bllok tarifës janë dy problemeve më të mëdha që i ka trashëguar kjo qeveri”, tha Rexhaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat