Glauk Konjufca autorizon Kujtim Shalën që ta udhëheqë seancën e Kuvendit

Aktuale

Glauk Konjufca autorizon Kujtim Shalën që ta udhëheqë seancën e Kuvendit

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:38
Kujtim Shala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala do ta udhëheq sot seancën e Kuvendit të Kosovës, pasi kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. 

Në sallë nuk gjendet as nënkryetarja e parë, Saranda Bogujevci.

Shala tha se ai do ta drejtojë sot seancën me autorizim të Konjufcës. 

“I hap punimet e seancës të jashtëzakonshme të Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas kërkesës së 41 deputetëve të Kuvendit. Ju njoftojë se sot këtë seancë unë do ta udhëheq në bazë të autorizimit të autorizimit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, z.Glauk Konjufca”, ka thënë Shala. 

Dje  është konfirmuar se Konjufca është infektuar për dytë me virusin Covid-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat