Sali Berisha: Ja kush loboi që të shpallem “non-grata” nga SHBA

Aktuale

Sali Berisha: Ja kush loboi që të shpallem “non-grata” nga SHBA

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:32
Sali Berisha

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka thënë se Gorge Soros ka qenë lobues që ai të shpallet “non-grata” nga SHBA-ja.

Berisha ka folur edhe për sanksionet që SHBA i ka vendosur atij dhe familjes së tij.

“Shpallja ime “non-grata” është një diktim i lobimit korruptiv të George Sorrosit dhe Edi Ramës pa asnjë provë dhe interes. Dhe fatmirësisht këtë nuk e them vetëm unë por ia thanë sekretarit amerikan edhe kongresmen”, tha Berisha.

“Unë kam deklaruar publikisht që George Soros të shpallet “non grata”. Edi Rama është njeriu më i pushtetshmë duke u krahasuar edhe me Ramiz Alinë dhe këtë ndihmë e ka nga Sorros”, tha ndër të tjerash Sali Berisha.

Berisha gjithashtu ka përsëritur se edhe kundërshtimi i tij për ndryshim kufijsh të Kosovës ka qenë një nga faktorët e këtij penalizimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat