ZRRE publikon komentet që ka pranuar lidhur me tarifat e rrymës

Aktuale

ZRRE publikon komentet që ka pranuar lidhur me tarifat e rrymës

Më: 28 janar 2022 Në ora: 19:44
Foto ilustrim

Zyra e Rregullatorit për Energji këtë të premte ka publikuar komentet që ka marrë në kuadër të shqyrtimit të jashtëzakonshëm të tarifave të energjisë elektrike nga palë të ndryshme të interesit.

ZRRE njofton se deri tani ka pranuar komente nga Sekretariati i Komunitetit të Energjisë në Vjenë, Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP), Operatorët e rregulluar KOSTT, KEDS dhe KESCO, ndërkohë që ka publikuar edhe linqet e tyre.

Mes tjerash, ZRRE bën të ditur se është duke pranuar komente nga konsumatorët e energjisë elektrike, të cilat do t’i përmbledhë dhe do t’i publikojë gjatë ditëve në vijim.

Më poshtë i gjeni komentet e publikuara nga ZRRE-ja:

Komentet e Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë..

INDEP_Komente ne Propozimin e ZRRE-se per tarifa te reja te energjisë..

KOSTT_ Komente ndaj Raportit Konsultativ për Shqyrtimin e Jashtëzakonshëm të të Hyrave Maksimale të Lejuara të Energjisë Elektrike për Operatorët e Rregulluar..

Komentet e FSHU ndaj Raportit Konsultativ te ZRRE..

Komentet e OSSH ndaj Raportit Konsultativ te ZRRE..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat