Veliu: Në kuvendin e sotëm po tentohet të kontrabandohet një kryetar i ri, s’marr pjesë

Aktuale

Veliu: Në kuvendin e sotëm po tentohet të kontrabandohet një kryetar i ri, s’marr pjesë

Më: 29 janar 2022 Në ora: 12:00
Agim Veliu

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Podujevë dhe deputeti i kësaj partie, Agim Veliu, ka bërë të ditur se ai nuk do të marrë pjesë në kuvendin e jashtëzakonshëm të kësaj dege për ta zgjedhur kryetarin e ri.

Ai tha se të njëjtit persona, që sipas tij, i dhanë goditjen e parë degës së LDK-së në Llap, tash po e vazhdojnë misionin e tyre, atë të shkatërrimit të degës.

Veliu akuzoi kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhikun, duke thënë se ai është duke shkelur mbi statutin e kësaj partie, dhe se po tentohet të kontrabandohet një kryetar i ri, që sipas tij, nuk është as pjesë e strukturave e as e degës së tyre.

“Të njëjtit, në krye me kryetarin e partisë Lumir Abdixhiku, sërish duke shkelur mbi statutin e LDK-së, qenkan mobilizuar gjatë natës dhe në mënyrë klandestine paskan thirrur një Kuvend të jashtëzakonshëm të degës në Podujevë”.

“Duke qenë se kuvendi i sotëm është kundërstatutar dhe i paligjshëm, të dashur veprimtarë dhe anëtarë të LDK-së, ju njoftoj se nuk do të marr pjesë në një farsë të tillë, ku do të tentohet të kontrabandohet një kryetar i ri, që nuk është as pjesë e strukturave të degës sonë”, ka shkruar Veliu.

Më tej, ai thotë se Lumir Abdixhiku, me ata siç i quan ai, misionarët anti-LDK, është veç shkatërrim i degës së LDK-së në Podujevë.

“Kjo që po bën Abdixhiku, me misionarët anti LDK të mbledhur rreth vetes, nuk është asgjë tjetër veçse një proces i shkatërrimit të degës në Podujevë, bastionit të fundit të LDK-së”, ka shkruar Veliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat