Molliqaj për Kurtin: E sheh veten si supermen, s’ka as shokë as shoqe

Aktuale

Molliqaj për Kurtin: E sheh veten si supermen, s’ka as shokë as shoqe

Më: 29 janar 2022 Në ora: 14:53
Dardan Molliqaj

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur para protestuesve të mbledhur në tubimin kundër shtrenjtimit të rrymës.

Molliqaj ka thënë se pjesëmarrja e protestuesve në këtë masë kaq të madhe tregon se qytetarët nuk po e dorëzojnë dhe delegojnë lirinë.

"Faleminderit që jeni mledh për një kauzë të përbashkët përkundër që i takojmë përkatësive të ndryshme. Ju tregoni se nuk e delegoni dhe dorëzoni lirinë. Kur liria pengohet, ajo bëhet kauzë, siç u bë sot”, ka thënë ai.

“Kryeministri ka 10 vite që ka fol për dëmet e privatizimit të distribucionit por kërkush nuk i ka bë më shumë favore kësaj kompanie. Për dy muaj i ka ndarë 120 milionë euro. A e dini se qysh është puna e fitimeve të kësaj kompanie. Nuk nighen kurrë, sa ma shumë u jep, aq më shumë dojnë. Kjo kompani do ta bankrotojë KEK-un”, tha ai.

Ai e quajti kryeministrin Kurti “tuc të rrezikshëm”.

“Është tuc e sheh veten si supermen. Ky njeri nuk ka as shokë as shoqe për me bashkëpunu”, tha ai

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat