Molliqaj e Krasniqi ia ndalin siguresat e rrymës ZRrE-së

Aktuale

Molliqaj e Krasniqi ia ndalin siguresat e rrymës ZRrE-së

Më: 14 shkurt 2022 Në ora: 13:11
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një punonjës i ZRrE-së është ankuar se aktivistët e PSD-së po e ndalin siguresën e rrymës në Zyrën e Rregullatorit për Energji.

Nga ato hapësira, PSD thotë se nuk do të dalin pa e parë vendimin e ZRRE-së për shtrenjtimin e rrymës.

“Ti je tu e ndalë komplet sistemin. A ke ardhë me e dëmtu buxhetin?”, i tha punonjësi kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqaj.

“Dardan të lutem”, vazhdoi ai.

Në diskutim e sipër, njëri prej aktivistëve të PSD-së iu vërsul punonjësit.

Aty ndërhyri Molliqaj, duke ia vënë dorën përpara, ndërsa kryesuesi i bordit të ZRRE-së, Ymer Fezullahu u mundua ta relaksojë situatën.

“A doni me ua qitë nga një gotë ujë”, tha ai duke qeshur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat